Ads TopODTÜ Sinema Topluluğu olarak Ekim ayında 4.sünü düzenleyeceğimiz ODTÜ Film Festivali'nde atölyeler, yönetmen katılımlı film gösterimleri, kısa film gösterimlerinin yanı sıra film analizleri yapılacaktır. Filmin gösteriminin ardından analiz yapmak isteyenler, aşağıdaki bilgilerin ve sunum metninin bulunduğu maili odtusinematoplulugu@gmail.com adresine en geç 1 Ekim 2013 tarihinde yollayarak başvuruda bulunabilirler. Kabul edilen sunumlar o tarihten sonra birkaç gün içerisinde belli olacaktır ve mail yoluyla duyurulacaktır.


İsim:
E-mail:
Telefon:
Sunum Süresi:
Analizi yapılacak filmin,
Adı:
Yönetmeni:
Yapım Yılı:
Süresi:

ODTÜ Film Festivali 2013 - Kısa Film Çağrısı

Bu sene 4.sünü Ekim ayında yapmayı planladığımız ODTÜ Film Festivali 2013, geçen senelerde olduğu gibi kısa film seanslarının gösterimi için kısa filmlerinizi bekliyor.

Detaylı bilgi:

ODTÜ Sinema Topluluğu olarak 4.’cüsünü düzenleyeceğimiz ODTÜ Film Festivali kapsamında atölyeler, söyleşiler, forumlar, uzun metrajlı film gösterimleri ve kısa metrajlı film gösterimleri yapılacaktır. Gösterilen kısa filmler seyircilerin oylamasına sunulup 2013 ODTÜ Film Festivali kısa film seçkisi hazırlanacaktır. Festivalde gösterilmek üzere film yollamak isteyen yönetmenler ekte gönderilen formla birlikte film bilgilerini ve görselleri içeren hard copy dosyayı ve filmi aşağıda belirtilen adrese yollamalıdır. Son başvuru tarihi 1 Ekim 2013’tür.
Adres: ODTÜ Sinema Topluluğu
Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kültür İşleri Müdürlüğü
Çankaya / Ankara


Not:Festival kapsamında gösterilecek olan filmler 1 Ekim tarihinde belirlenmiş olacaktır. Gösterilecek filmlerin yönetmenleri e-posta yoluyla bilgilendirileceklerdir. Katılmak isteyen yönetmenlere filminin gösterildiği seanstan sonra söyleşi imkanı sunulacaktır; fakat söyleşi yapmak isteyen yönetmenler, festivalden en geç bir hafta önce bizimle iletişime geçmelidir.

Katılım Koşulları:
• ODTÜ Film Festivali’ne herhangi bir yaş, bölge ve eğitim sınırlaması olmaksızın herkes filmiyle katılabilir.
• Festivaldeki filmlerin çekim formatı için de bir sınırlama yoktur. Ancak, gösterim formatı, yani gönderilecek kopya dvd, avi veya mpeg2 olup boyutları 2 GB’ı geçmemelidir.
• Gönderilen kısa filmlerin yapım yılı 2012 veya sonrası olmalıdır.
• Gönderilen filmlerde İngilizce altyazı bulunması zorunludur.
• Gönderilen kısa filmler bir kişiye ya da gruba alenen hakaret, nefret söylemi, ayrımcı tutum içermemelidir.
• Gönderilen kısa filmler daha önce bir festivalde gösterilmiş ya da ödül almış olabilir.

ODTÜ Sinema Topluluğu Hakkında:

ODTÜ Sinema Topluluğu, amatör ruhunu kaybetmeden sinema tarihi çalışan; topluluk içi atölyelerde senaryo yazımı, kamera kullanımı, kadraj oluşturma, kurgu, ışık, ses gibi alanlarda çalışan; kısa film üretimi ile uğraşan; üyeleriyle keyifli workshoplar hayata geçiren/geçirmeye uğraşan; ve okul içinde film gösterimleri düzenleyen, film festivalleri ve sinema buluşmalarına destek veren, bu organizasyonlarda da görev alan bir topluluktur.
2004 yılından bu yana oldukça düşük bir bütçeyle Türkiye çapında ODTÜ Kısa Film Buluşması (2004 Mayıs), 2. ODTÜ Kısa Film Buluşması (2005 Mayıs) ve uluslararası çapta -Türkiye’de bir ilk- ODTÜ Video Buluşması (2006 Mart), ODTÜ Kısa Film Festivali (Ekim, 2008), 2009 yılından itibaren Ulus Baker Sineması adı altında ücretsiz film gösterimleri düzenlemiştir ve Uluslar arası Gençlik Filmleri Festivali (2010) yapılmasında katkıda bulunmuş, Şubat-2011 tarihinde de ODTÜ Film Festivali, Mart-2012’de ODTÜ Film Festivali 2.’si, Ekim-2012’de ODTÜ Film Festivali’nin 3.’sü düzenlemiştir.

İletişim: odtusinematoplulugu@gmail.com

Festival hakkında ayrıntılı bilgi için sinema.metu.edu.tr

Aşağıdaki rapidshare linkinden başvuru formuna ulaşabilirsiniz.
http://rapidshare.com/files/889487157/OFF13_BasvuruFormu.doc

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.